ریکلام
ریکلام
ثبت نام در ریکلام به معنای پذیرش قوانین می باشد.(تاریخ به روزسانی قوانین : 1401/12/20)

 

ضوابط و شرایط استفاده از خدمات ریکلام

کاربرانی که قصد استفاده از خدمات ریکلام را دارند، لازم است این ضوابط و شرایط را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و یا درج آگهی خود در پایگاه اینترنتی و برنامه ریکلام (سامانه ریکلام) نمایند. عضویت و درج آگهی در سامانه ریکلام به منزله علم و آگاهی کلیه کاربران نسبت به ضوابط و شرایط خدمات مورد درخواست می باشد. لازم به ذکر است که کاربران با درج آگهی، ثبت درخواست خدمات و یا عضویت در سامانه ریکلام، در واقع اعلام می نمایند که کلیه ضوابط و مقررات را مطالعه نموده و ملتزم به آن می باشند و طبق ماده ۱۰ قانون مدنی با درج آگهی و ثبت درخواست خدمات در سامانه در واقع قراردادی بین کاربر و ریکلام منعقد می گردد که طرفین طبق ضوابط و مفاد ذیل متعهد به آن می باشند. لذا هرگونه ادعایی مبنی بر بی اطلاعی نسبت به ضوابط مسموع نمی باشد و ریکلام در این خصوص مسئولیتی ندارد.

همچنین کاربر باید توجه نماید که این ضوابط و مقررات در طول زمان قابل تغییر است و این تغییرات در پایگاه اینترنتی، برنامه و سامانه ریکلام به روز رسانی می گردد، لذا مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربران می باشد.

تعاریف

1) ریکلام: نام و علامت تجاری متعلق به مجموعه میلاد می باشد که در این ضوابط و مقررات اختصاراً به جای نام این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. ریکلام اولین بازار نیازمندی های آنلاین در سراسر ایران می باشد که براساس پروانه کسب صادره از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای، با طراحی سامانه خود به نام «ریکلام»، بستر و زیر ساخت اینترنتی مناسب جهت درج، انتشار و نمایش آگهی تهیه و تولید شده توسط کاربران برای عرضه و خرید و فروش محصولات و خدمات کاربران را فراهم می نماید. کاربر باید توجه نماید که ریکلام به هیچ عنوان تولید کننده، فروشنده و عرضه کننده کالا و خدمات آگهی شده در سامانه ریکلام نمی باشد.

2) سامانه ریکلام: مجموعه نرم افزار ها و سخت افزار های متعلق به ریکلام که برای طراحی، پیاده سازی و اجرای برنامه ریکلام به کار گرفته شده است و یا می شود که شامل و نه محدود به نرم افزار، پلتفرم، برنامه ریکلام، پایگاه اینترنتی ریکلام و سامانه پیام کوتاه ریکلام می باشد.

3) نرم افزار/برنامه ریکلام: نرم افزار یا برنامه ریکلام در نسخه Android طراحی شده است و در دسترس کاربران می باشد.

4) کاربر: هر متقاضی حقیقی یا حقوقی می باشد که درخواست استفاده از خدمات ریکلام را در سامانه ریکلام ثبت می نماید.

5) حساب کاربری: صفحه ورود کاربران به سامانه ریکلام می باشد که پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات مورد نیاز تشکیل شده و در اختیار کاربر قرار می گیرد.

6) قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: منظور کلیه قوانین حاکم بر کشور اعم از قانون اساسی، قوانین عادی و تکمیلی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع فعالیت موضوع این ضوابط و مقررات می باشد.

حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات

1) ریکلام ضمن احترامی که برای حفظ حریم شخصی کاربران قائل است، برای استفاده از امکانات پایگاه اینترنتی و برنامه ریکلام توسط کاربران، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می کند تا بتواند خدمات امن و مطمئنی را به کاربران خود ارائه نماید. ریکلام درخصوص این اطلاعات مطابق با قانون حریم خصوصی جمهوری اسلامی ایران عمل می کند.

2) ریکلام تعهد می نماید که از اطلاعات جمع آوری شده توسط سرورهای ریکلام با استفاده از روش ها و ابزارهای عرفی متعدد از جمله رمزگذاری، پسووردها، امنیت فیزیکی و… محافظت نماید. در صورتیکه علیرغم اتخاذ اقدامات احتیاطی و حفاظتی معمول، اشخاص ثالث به اطلاعات جمع آوری شده دسترسی غیر مجاز و غیر قانونی پیدا نمایند، ریکلام هیچگونه مسوولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

3) ریکلام بنا به صلاحدید ممکن است اطلاعات شخصی کاربر را به منظور پاسخگویی به درخواست‏های قانونی صادره از مراجع ذیصلاح و یا پاسخ ‏دهی به ادعاهایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق مالکیت و یا امنیت هر شخص ثالثی، استفاده یا افشاء نماید. لذا با تایید این ضوابط و مقررات، کاربران صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری، استفاده و افشاء اطلاعات شخصی خود، در چارچوب شرایطی که در این بخش از ضوابط مشخص شده است، اعلام می‏کنند.

4) اطلاعاتی که ممکن است توسط ریکلام جمع آوری، ذخیره و یا استفاده گردد، به شرح ذیل می باشد:

– نشانی پست الکترونیکی، شماره تلفن، اطلاعات تماس (با توجه به خدمات استفاده شده)، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری یا شماره حساب بانکی؛

– اطلاعات معاملات بر اساس فعالیت‏های انجام گرفته در سایت‏ها، اطلاعات مربوط به خدمات، مضامین و تبلیغات، شامل شناسه دستگاه، رایانه و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از صفحات، ترافیک به و از سایت‏ها، اطلاعات آگهی‏ ها، آدرس IP و اطلاعات استاندارد ورود به سایت؛

– اطلاعات مربوط به مکاتباتی که از طریق سامانه ریکلام صورت می گیرد.

– هرگونه اطلاعاتی که برای استفاده کاربر از شناسه خود مورد نیاز باشد.

5) مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده در حساب کاربری، بر عهده کاربران می باشد. لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید این اطلاعات را برای شخص دیگری فاش نمایند. کاربران باید توجه داشته باشند که همواره و در هر شرایطی، دارنده حساب کاربری نسبت به ریکلام، مسئول قلمداد می گردد.

6) کاربر ریکلام مجاز نمی باشد اطلاعات کاربران دیگر را بدون کسب رضایت صریح آنها جمع آوری، ذخیره، استفاده و یا بازنشر نماید.

7) کاربر مجاز نمی باشد از ابزارهای ارتباطی ریکلام برای ارسال اسپم، هرزنامه و هر گونه مضامینی که موضوع فعالیت ریکلام را بی اعتبار نماید و یا بر نحوه خدمات رسانی ریکلام تاثیر منفی بگذارد، استفاده نماید و در صورت ارسال هر گونه مطلب، محتوا و مضمونی خلاف این ضوابط، مسوولیت قانونی ارسال این مطالب بر عهده کاربر می باشد و ریکلام مسوولیتی در این زمینه ندارد و کاربر خاطی ملزم به جبران خسارت وارده به ریکلام و اشخاص ثالث می باشد.

شرایط و تعهدات عمومی کاربران ریکلام

1) برای استفاده از هرگونه خدمات ریکلام و درج آگهی سن کاربر باید حداقل ۱۸ سال تمام باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و ایجاد مسوولیتهای قانونی ناشی از درج آگهی در سامانه ریکلام توسط کاربری که کمتر از ۱۸ سال داشته باشد، کلیه مسوولیتهای قانونی مربوط به معاملات و درج آگهی وی در سامانه ریکلام متوجه شخص درج کننده آگهی و ولی قانونی وی می باشد و ریکلام مسوولیتی در این زمینه ندارد.

2) کاربر تعهد می نماید که کالاها و خدماتی که در آگهی درج می نماید متعلق به خود وی می باشد و یا مجوزهای لازم از سوی مالک و یا نهادهای ذیصلاح جهت فروش و ارایه آن خدمات را دارا می باشد. در صورتی که خلاف آن کشف گردد، کلیه مسوولیتهای ناشی از فروش و یا ارایه خدمات غیرمجاز به عهده کاربر بوده و ریکلام در این زمینه مسوولیتی ندارد.

3) مسوولیت قانونی و حقوقی آگهی درج شده توسط کاربر در سامانه ریکلام به عهده کاربر می باشد. لذا مسوولیت بررسی صحت اطلاعات و مطابقت آن با قوانین و مقررات، اخلاق حسنه و عرف اسلامی برعهده کاربر بوده و کاربر تعهد می نماید که از درج آگهی های مرتبط با کالا و خدماتی که طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی غیر مجاز می باشد، خودداری نماید. بدیهی است ریکلام مسوولیتی در خصوص آگهی های درج شده خلاف قانون و مقررات کشور و آگهی های مخل حقوق اشخاص ثالث، ضوابط و سیاست های ریکلام ندارد.

4) کاربر تعهد می نماید که از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت و سامانه ریکلام به هر دلیل و یا با هر قصدی بدون دریافت مجوز صریح و کتبی از ریکلام استفاده ننماید، در غیر اینصورت مسوول کلیه خسارات وارده به سامانه ریکلام می باشد.

5) کاربر تعهد می نماید اطلاعات درخواست شده در سامانه را به درستی اعلام نماید. ریکلام مسوولیتی در قبال هر گونه مشکلی که به علت عدم ثبت صحیح اطلاعات ایجاد گردد، ندارد.

6) کاربر تعهد می نماید از انجام هر عملی که ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا به طور نامناسب فشار زیادی را به زیرساخت های فنی ریکلام تحمیل کند، خودداری نماید، در غیر این صورت متعهد به پرداخت خسارت وارده می باشد. میزان خسارات وارده به تشخیص کارشناسان ریکلام ارزیابی و اعلام می گردد.

7) کاربر تعهد می نماید از کپی کردن، جعل، خلق مجدد و ویرایش هر مضمونی از سایت‏های متعلق به اشخاص ثالث و عرضه و نمایش عمومی آن در سامانه ریکلام خودداری نماید مگر آنکه پیشاپیش مجوز صریح و مکتوب ریکلام و یا شخص ثالث مربوطه را دریافت کرده باشد.

شرایط و تعهدات عمومی ریکلام

1) سامانه ریکلام صرفاً محلی برای درج آگهی ها بوده و به عنوان فروشگاه فعالیت نمی نماید و تنها خریدار و فروشنده را بدون واسطه در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار می دهد، لذا بررسی کیفیت، استاندارد و رعایت قوانین و مقررات کشور جهت فروش و عرضه محصولات و خدمات، قانونی بودن محصولات و خدمات آگهی شده و صحت مضامین آگهی‏ های کاربران بر عهده کاربر می باشد. ریکلام، کارمندان، مدیران و سهامداران آن هیچ مسئولیت قانونی و اخلاقی در قبال محصولات و خدماتی که از طریق سامانه‏ ریکلام توسط اشخاص ثالث به عموم عرضه و آگهی می شود، یا درخصوص محتوای آگهی های منتشره در سامانه‏ ریکلام که توسط اشخاص ثالث تولید شده، ندارد و صرفاً در حدود قانون، آگهی‏ های اشخاص ثالث را در سامانه‏ ریکلام درج می‏کند.

2) ریکلام هیچگونه مسوولیتی در معاملات فی مابین خریداران و فروشندگان ندارد. بدیهی است ریکلام مسوولیتی نیز در قبال از بین رفتن پول، ورود ضرر و زیان، خدشه به حسن نیت یا اعتبار، یا هرگونه خسارت مستقیم یا غیرمستقیم که ممکن است در نتیجه استفاده از سامانه ریکلام به کاربر وارد آید، ندارد.

3) ریکلام هیچ مسوولیتی در قبال لینک‏ سایت‏ها، فایل‏ها و مضامینی که توسط کاربران در سامانه‏ ریکلام درج و یا بارگذاری می گردد و در دسترس عموم قرار می گیرد، ندارد. بدیهی است ریکلام، از کیفیت خدمات یا محصولات مرتبط به این سایت‏ها، فایل ها و مضامین مطلع نبوده و آنها را تضمین نمی نماید.

4) ریکلام می تواند حساب های کاربری تأیید نشده یا حساب های کاربری که برای مدت طولانی فعال نبوده اند را لغو نماید و همچنین می تواند محتوای آگهی های منتشره در سامانه ریکلام را به منظور رعایت قوانین کشور اصلاح، ویرایش و حذف کند. در صورتی که کاربر الزامات قانونی را زیر پا گذارد، به حقوق معنوی و یا قانونی شخص ثالث تجاوز ‏کند، یا تعهدات مندرج در این ضوابط را نقض نماید، ریکلام می تواند برحسب مورد، خدمات و حساب کاربری کاربر را محدود نماید یا به تعلیق درآورد و یا آن را مسدود کند، به گونه ‏ای که از دسترسی کاربر به سامانه ریکلام ممانعت به عمل آید.

شرایط ثبت آگهی

کاربر باید توجه نماید که ضرورت دارد هر آگهی صرفاً در راستای تبلیغ برای فروش و عرضه یک کالا و خدمات خاص یا فروش عمده و یا معرفی و تبلیغ یک کسب و کار (در صورتیکه در زیرگروه مرتبط آگهی شود) باشد و حاوی تصویر واقعی از کالا و یا خدمات درج شده در آگهی باشد. چنانچه تصاویر و یا آگهی درج شده با هر یک از ضوابط و شرایط ریکلام مغایرت داشته باشد، صرف نظر از اینکه مسوولیت های قانونی مربوطه بر عهده آگهی دهنده می باشد، به مجرد اطلاع ریکلام آگهی و یا تصویر توسط ناظر ریکلام حذف می گردد. در موارد زیر آگهی یا تصویر آگهی حذف می گردد:

– درج آگهی تکراری، مشابه و یا درج چند آگهی با یک تصویر، استفاده از آگهی کاربران دیگر، استفاده از فونت درشت و نامناسب و رنگی به نحوی که تصویر آگهی را غیرقابل مشاهده نماید؛

– درج شماره تماس با پیش شماره ۹۰۹؛

– ثبت تصویر نامرتبط با کالا و یا خدمات آگهی شده، ثبت آگهی با خدمات نامشخص و کلی، ثبت آگهی کالا با مشخصات و توضیحات نامرتبط، ارایه اطلاعات مخدوش، نادرست و غیر موثق و استفاده از متون و عبارات اغراق آمیز در آگهی از قبیل یک شبه پولدار شوید، زیر قیمت واقعی، مفت، ارزان و….. به نحوی که مشتری را گمراه نماید؛

– ثبت آگهی اعضای بدن؛

– ثبت آگهی مربوط به کالاهای قاچاق و غیرقانونی؛

– ثبت آگهی کالاهایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی معامله آنها ممنوع است؛

– ثبت آگهی اموال مسروقه یا کالاهایی که از ارتکاب جرم و یا به واسطه نقض مقررات جمهوری اسلامی ایران به دست آمده باشد؛

– ثبت آگهی مواد مخدر و روان گردان، عناصر سازنده و یا متعلقات آن و به طور کلی کالاهایی که برای مصرف کننده می تواند خطرناک باشد؛

– ثبت آگهی کالاهایی که معامله آنها دارای تشریفات و الزامات قانونی و مقررات خاصی است؛

– ثبت آگهی کالاهای خلاف شئون اجتماعی و اخلاقی جامعه و یا آگهی هایی که دارای محتوا و تصاویر خلاف شئون جامعه باشد؛

– ثبت آگهی کالاهای مرتبط با قمار، بخت آزمایی و شرط بندی؛

– ثبت آگهی کالای مرتبط با بازاریابی شبکه ای، چند مرحله ای، هرمی، ماتریسی و……؛

– استفاده از لغات یا عبارات نامناسب و توهین آمیز در متن و یا تصویر آگهی؛

– ثبت آگهی کالاهایی که در توضیح آنها از مفاهیم انتزاعی در حوزه دین و اعتقادات مردمی استفاده شده است مانند دعا، طلسم، سحر، جادو و جنبل، بخت، شانس، اقبال، یمن، گشایش امور و….؛

– ثبت آگهی کالاهای مربوط به میراث فرهنگی کشور؛

– ثبت آگهی کالاهای ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به آدرس http://internet.ir؛

– ثبت آگهی فروش سیم کارت بدون درج شماره سیم کارت در عنوان آگهی؛

– درج لینک و یا هرگونه تبلیغ سایت نیازمندیها و یا فروشگاه های اینترنتی و درج لینک و یا آی دی شبکه های اجتماعی در محتوا، عنوان و یا تصویر آگهی؛

– استفاده از نام فروشگاه ها، بازاریابی یا تبلیغات کسب و کار و یا فروش عمده کالا در عنوان آگهی در زیر گروه هایی که ارتباطی به خرید و فروش عمده و معرفی و تبلیغات کسب و کار ندارد؛

– استفاده از لوگوی شرکت و یا سازمان در زیر گروه هایی به غیر از گروه استخدام و کسب و کار؛ و

– درج هرگونه شماره حساب بانکی، درخواست پیش پرداخت جهت معامله از راه دور و یا درخواست کمک نقدی در شرح آگهی،

کاربر موظف است آگهی خود را طبق ضوابط و شرایط تعیین شده در این سامانه و طبق قوانین و مقررات جاری کشور در سامانه درج نماید. چنانچه آگهی با این ضوابط و شرایط متفاوت باشد و یا خلاف قوانین و مقررات حاکم باشد، کارشناسان ناظر ریکلام می توانند نسبت به حذف و یا رد آن اقدام نمایند. در این صورت چنانچه کاربر مبلغی را جهت بسته انتخابی پرداخت کرده باشد این مبلغ بازگردانده نمی شود. لذا لازم است کاربر ریکلام ضوابط و شرایط درج آگهی و خدمات را قبل از ارسال درخواست برای درج آگهی مطالعه نماید.

فعالیت های ممنوعه در ریکلام

کاربر به هیچ عنوان نباید از طریق درج آگهی و فعالیت درسامانه ریکلام اعمال غیرقانونی یا مجرمانه (فعالیت های ممنوعه) مرتکب گردد. در صورت ارتکاب فعالیت های ممنوعه، ریکلام می تواند راساً و بدون هیچگونه اخطار قانونی، حساب کاربری کاربر را مسدود و علیه وی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد. بدیهی است ریکلام هیچگونه مسوولیتی درمورد فعالیت و آگهی که خلاف این ضوابط درج گردیده، ندارد. فعالیت های ممنوعه مندرج در ذیل من باب تمثیل بوده و محدود و منحصر به موارد ذیل نیست و هر فعالیت خلاف قوانین و مقررات حاکم بر کشور را شامل می شود:

– توهین به ادیان رسمی کشور، قومیت ها، گویش های مختلف، توهین به اشخاص عادی و یا مقامات حکومتی؛

– درخواست واریز وجه قبل از تحویل کالا و یا ارایه خدمات به صورت غیر حضوری؛

– درخواست کمک نقدی از طریق آگهی و به هرروشی، انجام امور خیریه و جمع آوری کمک های مالی از طریق سامانه ریکلام

– افشا یا انتشار اطلاعات کاربران و یا استفاده از این اطلاعات به هر دلیلی؛

– تخطی از قوانین جمهوری اسلامی ایران شامل و نه محدود به قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، قوانین تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای، قانون ثبت اختراعات، قانون جرایم رایانه ای و قانون مبارزه با پولشویی و …..؛

– نقض حقوق مولفین و مصنفان و هنرمندان، مخترعان، حقوق مربوط به طرح های صنعتی و علایم تجاری، حق تالیف کتب و نشریات و آثار صوتی؛

– تقلب یا دست‏کاری در ساختار پرداخت و دریافت مبالغ و فرآیند صدور صورت حساب در سامانه ریکلام؛

– فروش و عرضه کالاهای تقلبی و قاچاق؛

– اشاعه و تبلیغ های صنفی و حزبی؛

– کم ارزش جلوه دادن محصولات داخلی و یا تحقیر و بی کیفیت نشان دادن محصولات سایر رقبا؛

– ارسال پیامهای الکترونیکی و هرزنامه از طریق سامانه به سایر کاربران؛

– تلاش برای مداخله و یا اخلال در سایت و سامانه ریکلام، استفاده از نرم افزارهای اخلالگر مانند ویروس ها، تروجان ها و کرم های اینترنتی که موجب اخلال در کار رایانه های شرکت یا سرقت اطلاعات شود؛ و

– انجام فعالیت های ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به آدرس http://internet.ir

معاملات ممنوع در ریکلام

کاربر تعهد می نماید که از طریق درج آگهی در سامانه ریکلام اقدام به انجام معاملات ذیل ننماید:

– معاملات مربوط به کالاهایی که متعلق به فروشنده نبوده و یا فروشنده مجوزهای قانونی لازم جهت فروش آنها را ندارد؛

– معاملات مربوط به کالاهایی که حقوق مالکیت فکری افراد را نقض نموده است؛

– معاملات مرتبط با اموال تاریخی و فرهنگی به دست آمده از حفاری غیر مجاز؛

– معاملاتی که اطلاعات شخصی افراد دیگر را به صورت غیر قانونی فاش کند؛

– معاملات مربوط به شرکتهای هرمی، برنامه های شبکه ای و برنامه های بازاریابی، قمار و شرط بندی و سایر فعالیتهایی که با دریافت مبلغی برای شرکت در مسابقه جایزه می دهند؛

– معاملاتی که توسط افرادی غیر از مالکین و به نمایندگی از طرف آنها وجوه دریافت و جمع آوری گردد؛ و

– کلیه معاملاتی که طبق قوانین جمهوری اسلامی ممنوع و غیر مجاز است.

نکات امنیتی جهت انجام معاملات غیر حضوری

بهترین و مطمئن ترین روش در انجام معاملات در سامانه ریکلام، خرید حضوری و دیدن کالا از نزدیک و انطباق کیفیت و کمیت کالا با آگهی درج شده در سامانه ریکلام قبل از هرگونه نقل و انتقال پول می باشد. چنانچه بازدید و بررسی کالا به صورت حضوری امکان پذیر نباشد، ریکلام جهت انجام معامله مطمئن روش های زیر را پیشنهاد می نماید. در هر حال، کاربر همچنان باید توجه نماید که این روش ها صرفا پیشنهاد و توصیه ریکلام می باشد و ریکلام در خصوص معاملات و مراودات بین طرفین هیچگونه مسوولیتی ندارد.

– دریافت اسکن کارت ملی و یا شناسنامه از فروشنده برای تطبیق اطلاعات فروشنده با صاحب حساب جهت واریز وجه

– دریافت تلفن ثابت علاوه بر شماره تلفن همراه از فروشنده

– حفظ شناسه آگهی و تمامی اطلاعاتی که از فروشنده دریافت می گردد تا پایان معامله

– کنترل مدارک مربوط به کالا برای تشخیص مسروقه نبودن و یا غیر اصل بودن کالا

– دریافت رسید از فروشنده

– بررسی کلیه آگهی هایی که فروشنده در سامانه درج نموده برای تشخیص صحت آگهی و عملکرد آگهی دهنده

– توصیه به استفاده از روش پرداخت در محل در معاملات غیر حضوری. در این شیوه مامور ارسال، کالا را به کاربر تحویل داده و کاربر پس از بررسی و اطمینان از مطابقت آن با اطلاعاتی که فروشنده در آگهی درج نموده است، مبلغ را به مامور ارسال پرداخت می نماید. در صورت عدم مطابقت کالا با اظهارات فروشنده و یا وجود نقص و عیبی در کالا، کاربر می تواند آن را توسط مامور ارسال مرجوع نماید.

در هر حال توصیه اکید ریکلام به کاربران خودداری از انجام معامله قبل از بازدید کالا می باشد و توصیه می نماید هیچ مبلغی به عنوان پیش پرداخت و یا بیعانه قبل از بازدید کالا توسط کاربر به حساب فروشنده واریز نگردد.

ریکلام من
پروفایل
ثبت آگهی
اپلیکیشن
پشتیبانی